خانه / درباره مركز تربيت معلم شهيد دكتر آيت نجف آباد

درباره مركز تربيت معلم شهيد دكتر آيت نجف آباد

تاریخچه و روند شکل گیری

درجهت تحقیق اهداف نظام تعلیم و تربیت و برنامه های شهیدان رجایی و باهنر در دومین سال پیروزیانقلاب اسلامی در زمستان سال ۵۸ با حضور شهيدان  بزرگوار رجايي و باهنر در دانشسراي پسرانه نجف آباد هسته تشكيل مركز تربيت معلم شهيد دكتر آيت نجف آباد تربيت معلم پسرانه گذاشته شد و در پي آن درسال ۶۱ اولین دوره پذیرش دانشجو صورت گرفت.

مرکز تربیت معلم

با انتقال آن در سال ۶۷ به محل فعلی مرکز با مساحت بیش از ۶۲۰۰۰ متر مربع زیر بنا و فضای سبز به نام مرکز تربیت معلم شهید دکتر آیت به فعالیت پرداخت.در سال ۶۳ اولین گروه معلمان آموزش ابتدایی با ۲۳۸ نفر از مرکز تربیت معلم شهید دکتر آیت فارغ التحصیل شدند.

در سال ۶۴ دو رشته تحصیلی دیگر علوم اجتماعی و ادبیات فارسی به دانشجویان قبلی پیوسته که به طور شبانه روزی در خانواده تربیت معلم در حال تحصیل بودند ودر سال ۶۶ فارغ التحصیل شدند.

در سال ۶۸ آموزش معلمان در سه رشته فوق ادامه پیدا کرد در سال ۷۱ در رشته ریاضی هم پذیرش دانشجو داشت در سال ۷۴ رشته کاردانی تربیت بدنی و علوم ورزشی و در سال ۷۷ رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی کارشناسی ناپیوسته که تاکنون هم ادامه داشته جزء رشته های فعال بوده و از امکانات خوابگاهی و شبانه روزی و فضای مناسب تحصیل مرکز بهره مند شده اند.

همچنین علاوه بر دانشجویان تربیت معلم از سال ۶۹ این مرکز پذیرای دوره های کاردانی و کارشناسی فرهنگیان در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی بوده است که به شیوه های شبانه، تابستانه، ضمن سال ودوره های کوتاه مدت به تحصیل اشتغال داشته اند.هم اکنون دوره های کاردانی و کارشناسی تربیت بدنی به شیوی ضمن سال و دوره های کاردانی فراگیر فرهنگیان در رشته های آموزش ابتدای ومتصدی امور دفتری در حال گذراندن تحصیل خود هستند.

نگاهی به عملکرد وتربیت حدود ۳۶۰۶ نفر معلم تا کنون خود گویای قابلیت و استفاده ی مطلوب از امکانات موجود است.بنابراین « توجه به تربیت معلمان متعهد وبا تجربه قبل از ورود به کلاس به جای استفاده از افراد آزاد کم تجربه ونا سالم» ضروری است.

از این رو هر قدر برای تربیت نیروی انسانی و معلم سرمایه گذاری شود استحقاق دارد و قابل توجیه و دفاع است. تربیت معلم به عنوان کارساز ترین مولفه ی نظام آموزش وپرورش نقشی دو چندان دارد و رکود جامعه یا پیشرفت آن در گرو این نقش است از این رو توجه یر باز اندیشی وباسازی ساختارها وباز آفرینی در مورد تعلیم و تربیت باعث خواهد شد تا شاهد شکوفایی بیش از پیش نظام آموزش کوشا باشیم

لازم به ذکر است که این وب سایت فقط در حوزه مشاوره کسب و کار و مدیریت استراتژیک مقالات مفید برای بازدیدکنندگان ارائه داده و هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد.